DPF un AdBlue remonts

KAS IR KVĒPU FILTRS…?

DPF Solution | Rover Land

DPF  – Diesel Particular Filter. Latviski to sauc par kvēpu filtru (cieto daļiņu filtru).

Kvēpu filtrs ir filtrs, kas iebūvēts dīzeļa vai benzina autotransportā, lai aizturētu kaitīgo izplūdes gāzu nonākšanu atmosfērā. Lielai daļai dīzeļu, kas ražoti pēc 2006.gada ir šāds DPF filtrs. Euro 5 ekoloģiskajam standartam atbilstošam autotransportam, kas tiek ražots no 2010.gada praktiski visiem ir DPF filtrs.

Galvenokārt tas kalpo ekoloģiskiem mērķiem, lai saudzētu apkārtējo vidi. Tāds DPF filtrs ir gan vieglajām automašīnām, gan smagajiem, gan autobusiem, gan jebkura veida traktortehnikai.

Daudzās Eiropas pilsētās jau labu laiku ir noteiktas zaļās zonas, kurās var iebraukt tikai ar Euro 4 – Euro 6 ekoloģiskās kategorijas uzlīmēm. Šādas uzlīmes nozīmē, ka automobilis atbilst Eiropas emisiju standartam.

DPF filtrs ar laiku aizsērē, tāpēc to laiku pa laikam vajadzētu tīrīt, lai autotransportam nesamazinās veiktspēja. Pirmais variants ir filtra mazgāšana, otrs variants ir filtra nomaiņa un trešais variants, tas ir kvēpu filtra izprogrammēšana. 

Darbības ar DPF sistēmam

> DPF maiņa pret jaunu filtru

> DPF tīrīšana

> DPF diagnostika

> DPF izprogrammēšana

> Motora jaudas palielināšana/samazināšana

> TA CSDD sagatavošana

> DPF sistēmu atjaunošana (programmēšana, DPF montāža, atgāzes mērīšana)

KAS IR ADBLUE vai SCR … ?

Mūsdienās automobiļu tirgū tiek izvirzīstas augstas ekoloģijas prasības, pie tam šīs normas ar katru gadu kļūst arvien stingrākas. Ražotājiem nākas diezgan palauzīt galvas, lai jaunie dzinēji būtu arvien jaudīgāki un tai pat laikā videi draudzīgāki. Šim nolūkuma izmanto AdBlue. Tas ir šķidrums, kas paredzēts izplūdes gāzu attīrīšanai un ko pievieno izplūdes sistēmā pēc tam, kad degmaisījums jau ir sadegusi. Protams, viss nav tik vienkarši. Pārsvarā no tā cieš auto  īpašnieks. Pirmkārt auto vairs nav tik ekonomisks, jo papildus degvielai ir nepieciešamība iegādāties Adblue šķirdrumu uzpildei. Otrkārt tas ir viens papildus nevajadzīgs un tai pat laikā sarežģīts automašīnas mezgls.

AdBlue! What is it and how does it work in certain diesel vehicles? | Auto News | Onmanorama

Cik bieži jāuzpilda Adblue?

Vidēji Adblue patēriņš ir 1,5% – 6% no kopējā dīzeļdegvielas patēriņa. Uz katriem 100 litriem parasti izlieto 2 – 6 litrus Adblue šķidruma. Lielākai daļai automašīnu Adblue tvertnes tilpums ir 10 līdz 20 litri.

Kas notiek ja beidzās Adblue šķidrums?

Daži auto ieslēgs “servisa režīmu” ar samazinātu dzinēja jaudu un jūs varēsiet turpināt ceļu līdz tuvākajai Adblue uzpildes vietai vai autoservisam Adblue sistēmas defekta gadījumā, bet citi auto apstāsies un nebūs iespējas pat iedarbināt līdz neuzpildīsiet vai nesalabosiet Adblue sistēmu. Kā, piemēram, VW un Mercedes automašīnas.
Piemēram, Audi un VW gadījumā nodzēšot vadības blokā kļūdas auto varēs turpināt ceļu nākamos 50-500km līdz atkal apstāsies ja problēma nebūs novērsta.

Adblue problēmas un risinājumi.

Ablue sistēmas pēdējos gados uzstāda ļoti daudz dīzēļu automašīnām. Pārsvarā tās ir kravas automašīnas, bet ne tikai.

Ablue problēmas var rasties ar dāžādiem šīs sistēmas mezgliem, kā piemēram, Adblue trauks, līmeņa sensors, Adblue sprausla vai NOx sensors un paša eletkroniskā vadība.
Adblue remonts pārsvarā gadījumu ir dārgs un neatmaksājas. Sākot no 150 Euro līdz pat vairākiem tūkstošiem ja gadījumā jāmaina NOx katalizators.

Kad vadības blokā parādās kļūda saistīta ar Adblue sistēmu, uz displeja izlec paziņojums: “Adblue service” vai “Refill Adblue” – “No engine start possible in xx km” vai jau kad skaitītājs ir noskaitījis līdz 0 km – “Engine cannot be started again”.

Šajā gadījumā auto apstājas un vienīgais variants kā iedarbināt ir doties uz servisu, labot ADblue/SCR.

Izteiktas problēmas ar Adblue var novērot gan VW Audi grupas automašīnām, gan arī Mercedes automašīnām.

Biežākie viesi autoservisos noteikti būs Ford, VW, Mercedes, BMW un t.t. ar 1.6- 3.0 TDI dzinēju. Pārsvarā visi pēc 2010.gada ar 1.6- 3.0 TDI dzinēju būs aprīkoti ar SCR sistēmu jeb tautā sauktu Adblue.

 

Programmēšanai:

Magic MotorSport Flex

KESS V3

 

Diagnostikai:

BOSCH KTS Launch Pro
VAS VAG-Com BMW RheinGold – InPa