ECU pārprogrammēšana

Kas ir vadības bloka (ECU) pārprogrammēšana?

Ko tad īsti mēs daram

Čiptūnings – ir dzinēja vadības bloka programmatūras optimizācija (pārprogrammēšana) ar mērķi to uzlabot vai pielāgot noteiktām vajadzībām. Tiek izmainīti vairāki dzinēja darbības parametri (piemēram: degvielas iesmidzināšanas daudzums, aizdedzes moments, turbokompresora spiediens u.c.).

Mūsdienās lielākā daļa transportlīdzekļu pārprogrammēšanā tiek izmantota OBD2 ligzda, kā arī novienojot ECU (vadības bloku) un pārprogramējot to uz galda izmantojot speciālus adapterus (gandrīz visiem transporta līdzekļiem pēc 2009 gada).

Kas tad īsti mēs nedarām

Varbūt esat pamanījuši ka daudzi uzņēmumi pārdod tā saucamās “tuning kastes ”, aizbildinoties ka tā ir čipošana , KAS PAT TUVU NAV ČIPOŠANA. Šīs kastes vienkārši pievienojot kopējai degvielas sistēmai, kas palielina spiedienu degvielas sistēmā un degvielas iesmidzināšanas ilgumu. Tas nebūs labs paņēmiens kā pacelt dzinēja jaudu, jo galu galā tas atsauksies uz degvielas sūkņa mūžu un kā arī protams degvielas sprauslām. Tas nav un nekad nebus pareizs veids kā palielināt jaudu salīdzinājumā ar ECU (vadības bloka) pārprogrammēšanu.

Vadības bloka pārprogrammēšanas priekšrocības

Jebkuru auto, kas aprīkots ar dzinēja vadības sistēmu ir iespējams pārprogrammēt (gan benzīna, gan dīzeļa dzinējiem). Tomēr čipošana  labākus rezultātus uzrāda dzinējiem ar turbokompresoriem vai turbīnām.

Auto ieguvumi ar pārprogrammēšanu:

  • Vienmērīga jaudas padeve, kas padara daudz vieglāku braukšanu pa pilsētu ar mazāku pārnesumu maiņu.
  • Uzlabos paātrinājumu drošākiem apdzīšanas manevriem.
  • Samazinās degvielas patēriņu dīzeļdegvielas dzinējiem.

DIESELTECHNIC piedāva vadības bloka pārprogrammēšanu un prasmīgas rokās tas ir liels ieguvums degvielas ekonomijā un jaudas palielināšanā.